Bianca Jagger – nasza największa inspiracja

Blanca Pérez-Mora Macias urodzona 2.05.1945r dorastała w Nicaragui w mieście Managua.
Zaczynała jako modelka na przełomie lat 60. i 70., a także miała ambicje aktorskie.

W 1970r, kiedy Bianca miała 26 lat, poznała frontmana Rolling Stones, Micka Jaggera. Para została przedstawiona sobie na after party po koncercie Rolling Stones we Francji. „It was like a bolt of lightning” skomentowała w wywiadzie dla ‘People’

Rok później w Saint-Tropez we Francji pobrali się. Oczywiście nie odbyłoby się bez tłumów paparazzi.

Na ślubie Bianca miała na sobie elegancką smokingową marynarkę YSL i zawoalowany kapelusz z szerokim rondem. Ten zestaw natychmiast stał się kultowym zestawem ślubnym i ugruntował pozycję modelki jako siły w modzie.
Nic dziwnego, uwielbiamy tą stylizacje!

W 1974 roku zalazła się na okładce Vogue. Przestano ją postrzegać tylko jako żonę Micka Jaggea.

W połowie lat 70 zaczęła pojawiać się w nocnych klubach. 
Sławna grupa przyjaciół modelki stała się niemal tak samo wszechobecna w tabloidach, jak jej małżeństwo z Mickiem. Od Andy’ego Warhola, Lizy Minnelli po Steve’a Rubella ze Studia 54, była częścią elitarnej społeczności Nowego Jorku

Niewiele osób myśli o Studio 54 bez wyobrażania sobie Jagger na parkiecie. Niezależnie od tego, czy balansowała białymi gołębiami na dłoniach, czy tańczyła wśród tłumu w zapierającym dech w piersiach zespole, była jednym z najbardziej lojalnych patronów słynnego nocnego klubu.

Bianca złożyła pozew o rozwód z Mickiem w maju 1978 roku z powodu jego romansu z modelką Jerry Hall. Chociaż Mick miał czworo dzieci z Hall, a nawet zawarł z nią związek prawniczy w 1990 roku, nigdy legalnie nie ożenił się ponownie. Bianca pozostaje jedyną żoną Micka.

Obecnie Jagger jest działaczką społeczną i bojowniczką o prawa człowieka. Była modelka jest Ambasadorem Dobrej Woli Rady Europy, przewodniczącą World Future Council, prezesem Bianca Jagger Human Rights Foundation i członkinią Rady Zarządzającej amerykańskiej Amnesty International. Stała się obywatelką Wielkiej Brytanii.
W roku 2004 uhonorowana nagrodą Right Livelihood Award „za szeroką działalność na rzecz praw człowieka i sprawiedliwości społecznej”.

 

Jej charakterystyczny styl, który spopularyzowała w latach 70. to garnitur, najczęściej dwurzędowy.

A my kochamy garnitury! Obiecujemy, będzie ich więcej. Na razie mamy dla Was pierwszy model, właśnie zainspirowany Jagger.
Przeglądając stylizacje byłej modelki możemy stwierdzić jedno – lubiła się wyróżnić z tłumu. Ubrania Rose on Fire są tworzone właśnie po to by wyróżniać się chociaż pięknym detalem. Dla odważniejszych mamy więcej propozycji. Proponujemy mieniące się na słońcu na złoto lub na niebiesko sety. Możecie postawić na look sukienki, który tworzy koszula Lauren – blue lub orange ze spódniczką Brook.
Myślimy jednak, że Bianca postawiałaby na set z długimi spodniami Stevie. Obok niego zdecydowanie nikt nie przejdzie obojętnie!

Klasyczne koszule były częstym elementem stylizacji Jagger. U nas na pewno ich nie zabraknie! Mamy dla Was klasyczną koszule w klimacie lat 70. aż w trzech kolorach! Biały klasyczny i dwa kolory, które są hitem tego roku – intensywna czerwień i głęboka czerń.

Rockową kropką nad „i” jest zdecydowanie koszula Marianne. Jedwab ze świecącą nitką a do tego ogromna falbana przechodząca przez cały przód koszuli. Wolicie jasną wersję srebrną, czy ciemniejszą?

Mamy nadzieje, że trochę udało nam się Was przenieść w czasie.
Brakuje Wam takiej mody?
Mamy właśnie taką nadzieje.. ; )

1971r. Ślub - Bianca i Mick Jagger
1974r . Vogue okładka Bianca Jagger
Bianca Jagger w Studio 54 - Nowy Jork
Bianca Jagger - ikona mody - smoking
Bianca Jagger - ikona mody - garnitur
Biana Jagger - ikona mody - garnitur
ROSE on FIRE - Garnitur Bianca